by Sim

the white shirt


Dnešný post začnem jedným priznaním a niečím, čo som si pred tým nedokázala predstaviť, že niekedy vyslovím, a to: NEMÁM CHUŤ NAKUPOVAŤ! Moje o rok mladšie ja si momentálne pretiera oči a kontroluje, čo to píšem za nezmysly, ale moje momentálne ja je maximálne pyšné!

Nevyhľadávam nákupné centrá a keď tam niekedy zablúdim, normálne že prechádzam regálmi v obchodoch a s hrdosťou odchádzam na prázdno bez žiadneho prekonávania sa (voľakedy by som bola sklamaná, predpokladám, že poznáte ten pocit a nehovorte, že nie!). Za posledných 9 mesiacov som si v reťazcoch kúpila konkrétne 7 vecí (pred tým by som si s týmto číslom vystačila možno na 2 mesiace, takže robím pokroky) a to si vždy dobre rozmyslím, či ich naozaj aj vynosím. So záujmom o udržateľnú módu akosi na to už nemám náladu.

O to viac chodím do sekáčov, z ktorých mám oveľa väčšiu radosť, keď ulovím nejaký origoš kúsok. A tak som sa dostala aj k tejto krásnej košieľke, ktorú som našla vo voňavom sekáči NOSENE. Je z kolekcie Renewals by Nosene, ktorá je celá tvorená prešívaním starých kúskov na nové. Biela košeľa je základ ženského šatníka, no prečo nepridať trošku hravého twistu v podobe zaviazaných rukávov okolo pása? Rukávy neobyčajných tvarov, rôznych veľkostí so zaujímavými aplikáciami teraz dosť idú, no čo ma zaujalo na košeli najviac, boli práve originálne spony miesto gombíkov. Tie košeli dodali ešte väčší šmrnc 🙂 K nej som zvolila čierne flares, sandálky (práve 2 z tých 7 vecí) a kabelku zo sekáča. Dnes teda trošku elegantnejšie, čo u mňa nie je až takým zvykom, ale keď príde nálada, riadim sa podľa nej.

Za fotky ďakujem W E L I N, si najvác!

Today’s post starts with a confession and something I never thought I would say: I DON’T FEEL LIKE SHOPPING! My “year younger version of me” is now like: “Did you really just write that? Are you sick or something?” but the real me now is so proud of myself!

I am not looking for shopping malls and if I find myself in one, I just walk by all the rags and leave with empty hands without any special effort to resist (before I would be disappointed, I assume you know that feeling and don’t tell me you don’t!). Throughout the past 9 months I bought specifically 7 things in fashion chains (this would be big enough number maybe for 2 months before, so I’m getting better) and I always think it through if I’m really going to wear the pieces I buy.

Instead of that, I enjoy going to second hands much more. It’s just way more rewarding when you find an original piece. That is how I got this white shirt as well, that I bought in sedond hand NOSENE.. It’s from collection Renewals by Nosene, which is made by redesigning old clothes into new. White shirt is a basic wardrope piece, but why not to add a little twist in form of tied sleeves? Sleeves in general are a big thing now, in any kind of shape, size with various applications, but the thing that got me the most are the buckles used instead of buttons. I paired it with flares, sandals (2 of those 7 things) and purse from second hand. Today a bit more elegant, but if I feel like it, I just go with the mood.

Big thanks for the pics to W E L I N, you are the best!

Please wait...

Subscribe to our newsletter

Want to be notified when our article is published? Enter your email address and name below to be the first to know.